Kamenný koberec

Profesionálna pokládka kamenného koberca.

Hľadáte cenovo výhodnú podlahu a zároveň chcete niečo jedinečné a praktické do vášho domáceho alebo obchodného priestoru? Kamenný koberec z prírodného kameňa je ekologická a štýlová podlaha, ktorá má neuveriteľne všestranné využitie v interiéri i exteriéri. Zimné záhrady, vstupné haly, kancelárie, školy, verejné budovy, hotely, komerčné priestory, terasy, plochy okolo bazéna a záhradné chodníčky sú miesta, kde všade môžete kamenný koberec použiť.

Kamenné koberce v praxi

Systém kamenného koberca pozostáva zo starostlivo vybraného štrku, ktorý je umývaný, vysušený a preosievaný podľa veľkosti. Kamienky na kamenný koberec nazývaný aj mramorový koberec rovnakej veľkosti sú pri realizácii starostlivo zmiešané, všetky mechy ktoré budete používať treba riadne medzi sebou premiešať, aby sa predišlo farebným nerovnostiam, následne sú kamienky znovu zmiešané so správnym pomerom epoxidovej živice a vznikne súvislá plocha pre chodcov alebo pre použitie ľahkými vozidlami. Vďaka širokému sortimentu farieb a prevedení môžeme uspokojiť potreby každého zákazníka. Vybrať si môžete z prírodných kamienkov alebo prekrásnych mramorových kamienkov rôznych farieb.

Podlaha z kamenného koberca sa realizuje z jemného štrku vo veľkosti 3-6mm alebo 5-8mm. Okrem štrkových kamienkov ponúkame okrúhliaky, ktoré sú strojovo opracované. Najviac obľúbená veľkosť je 3-6 mm. 

Výhody kamenného koberca

  • štýlový dizajn – kamenný koberec dáva podlahe nadčasový vzhľad
  • môže byť aplikovaný prakticky na akýkoľvek pevný povrch, takisto aj na existujúcu dlažbu, starý betón, asfalt a tehly
  • rýchla realizácia a rýchle vytvrdzovanie, podlaha je pochôdzna po 24 hodinách
  • dlhovekosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom
  • súvislé prevedenie bez spojov a špár
  • podlahy z prírodných kamienkov sú originálne a hygienické
  • vynikajúce tepelné a zvukovo-izolačné vlastnosti, tichšie ako iné tvrdé podlahy
  • antialergénne – podlahy z prírodného kameňa sú ideálne pre ľudí trpiacich astmou či alergiou

 

Kamenný koberec
Kamenný koberec
Kamenný koberec
Kamenný koberec
Kamenný koberec
Kamenný koberec
Kamenný koberec
Kamenný koberec
Kamenný koberec