Japonské zásteny

Posuvné panelové steny

Úlohou japonských posuvných panelových stien je zatienenie interiéru, regulácia tepla a prenikajúceho slnečného svetla čI predeľovania priestoru. Majú veľmi efektný a elegantný vzhľad a plnia úlohu závesov alebo žalúzií.  Umiestnením japonských posuvných panelových stien do priestoru dokážete vytvoriť oddelenú časť miestnosti a tak prispôsobiť veľký priestor vlastným potrebám vytvorením súkromia a bez stavebných zásahov.

Posuvné panelové steny sú vyrábané z kvalitných a antistatických textílie pre jednoduché udržiavanie. Ponuka skutočne širokej škály materiálov, farieb a vzorov umožňuje ich zladenie s akýmkoľvek typom interiéru. Rovnako je možné si vybrať z troch základných druhov textílií, a to priehľadné, pripomínajúce záclony, polopriehľadné a úplne nepriehľadné, tzv. Blackout látky. 

Na posun japonských panelových stien sa zvyčajne používa 1 až 5 koľajničiek. Posuvné steny je pritom možné zhrňovať na pravú alebo ľavú stranu alebo na obe strany ako oponu, čím sa výrazne zvyšuje variabilita priestoru. V niektorých prípadoch je možné vynechať spodné vodiace lišty, ktoré sa nahrádzajú závažím, úlohou ktorého je napínať látku posuvných stien.

Ovládanie japonských posuvných stien môže byť manuálne s použitím nerezovej alebo plastovej vodiacej tyče alebo jednoduchšie riešenie ovládania pomocou magnetov a to jednoduchým ťahaním. V prípade záujmu je možné vyrobiť japonské posuvné panelové steny aj s motorickým ovládaním na diaľkové ovládanie pod stálym prúdom 24V alebo môže byť napojená k motoru tuba z batériami.

Konštrukciu posuvnej panelovej steny sú v dvoch farbách v bielej alebo v striebornom eloxe.

Výhody:

  • Spoľahlivá a jednoduchá manipulácia
  • Funkčné a dizajnové riešenie tienenia
  • Netradičná dekorácia okien – náhrada záclon
  • Možnosť napojenia na baterky
  • Bohatý výber materiálu cez 2000 látok (jednofarebných transparentných/zatemňujúcich, vzorovaných, screenových)
Systém Počet panelov Min. šírka [mm] Max. šírka [mm]
Panel – ovládanie jednostranné 2 850 3010
3 1250 3010
4 1700 3950
5 2050 4850
Panel – ovládanie dvojstranné 6 2400 6000
8 3100 6000
Japonské zásteny
Japonské zásteny
Japonské zásteny
Japonské zásteny
Japonské zásteny
Japonské zásteny
Japonské zásteny
Japonské zásteny